Що треба знати батькам про трав'яних ванн для дітей
Здавна молоді сім'ї знали, що новонародженого обов'язково потрібно купати в зелені, щоб він ріс міцним і здоровим. Кожна трава була заговорена на здоров'я, щастя, добро, благополуччя. Розрізняли їх на «жіночі» і «чоловічі». Тому категорично не дозволялося купати хлопчиків у м'яті, а дівчаток – у звіробої. Вірили, що в першому випадку трава забере потенцію, а в другому – жіночність.
А якщо подивитися з практичної точки зору, то кожен інгредієнт дійсно по-своєму впливав на ріст і розвиток малюка. Але тільки не так радикально, як це подавали бабки-шептухи. Це в першу чергу антибактеріальні властивості, адже з водою в пупкову рану можуть легко потрапити різні мікроби. Деякі люди воліють робити купелі з марганцівкою. Але вона має один серйозний побічний ефект – пересушує ніжну шкіру немовляти. Тому краще користуватися фітозборами, наприклад збором до складу якого входять череда, кора дуба і листя любистку.
Як стверджували наші бабусі, перший компонент очищає шкіру від різної висипки, другий – додає сили та енергії, а третій – дарує красу. Також популярний фітозбір з шавлії, ромашки і череди. Водна процедура з ним заспокоює дитини, знімає почервоніння, лікує попрілості.
Які поради професійних лікарів
Перед застосуванням фітованни обов'язково потрібно взяти рада у лікаря. Часто фітованни рекомендують при наявності у дитини висипу на шкірі або шкірних захворюваннях. Найпростішими засобами, які практично не викликають алергенами, є календула і ромашка. Але якщо шкіра немовляти зовсім суха, то після купання слід змащувати мінеральним маслом. В цілому – це відмінні антисептичні рослини, які допомагають утримувати немовляти весь час у чистоті.
Якщо малюк відрізняється схильністю до частих диатезам, то підійде черга. Її можна застосовувати при купелі, так і робити примочки. А якщо не можна вгамувати дитину, він кричить, плаче і нервує, то можна зробити ванночку з валеріаною, м'ятою, лавандою, хвоєю. Вони не тільки заспокоюють, але і розслаблюють, додають сили і бадьорості. Дитина відчуває себе комфортно і відмінно спить.
Наступним фитосбором, який впливає не тільки на шкірні покриви, але й безпосередньо на роботу всього дитячого організму, є пустирник, валеріана, череда і меліса. Систематичні процедури активують обмін речовин, виведення токсинів, лікують діатез та інші різновиди алергічних реакцій.
Ванни лікують хвороби та їх симптоми
Є фитонаборы, які використовуються при конкретних захворюваннях. Наприклад, при коліках можна застосовувати мучницю, хміль і пустирник. А якщо купати в денний час кожен день в один час, то можна прищепити дитині необхідний режим сну і неспання.
Для дітей, який з народження мають проблеми зі здоров'ям – рахіт, неврологія, радять не тільки трави, але і морську сіль. Тільки слід не забути добре сполоснути малюка, щоб не залишилися сольові грудки. Іноді у дітей під час спеки виступає потничка. Причиною її появи може стати також незручний одяг або дитячий порошок. Дитя стає дратівливим і нервовим, а шкіра червоніє покривається висипом. Тоді допоможе шипшина, ромашка, кора дуба, череда. У комплексі вони мають набагато більший вплив.
Если малыш простыл и появился насморк, то немного эвкалипта, мать-и-мачехи и хвои помогут очистить дыхательные пути. Но делать ванны можно только при не повышенной температуры. А в других случаях следует посоветоваться с врачом.
Если с первых дней нужно подбирать только самые нейтральные варианты, то от полугода уже можно приучать к разным сборам. С их помощью можно успокаивать гиперактивных детей. Но для того, чтобы добиться желаемого результата, следует повторять процедуры не менее 10 раз.
Кожна дитина – особливий по-своєму, тому мамі обов'язково потрібно вивчити, як його організм реагує на той чи інший компонент у ванній. Тільки грамотний підхід може гарантувати здоров'я і відмінний настрій матері і малюка. А також міцність його подальшого здоров'я.
- Синюха - це багаторічна рослина з блакитними квітками різних відтінків. Наші прадіди використовували її як відхаркувальний засіб. Навіть самі застарілі бронхіти і туберкульоз, пневмонію та коклюш можна вилікувати за допомогою цієї рослини
- У народній медицині звіробій користується великим попитом. Успішно служить засобом для зняття стресу, активно лікує неврози. А якщо є гнійні рани, допомагає їм швидше затягуватися. Жінки особливо шанобливо ставилися до траві