Більше товарів ви завжди можете знайти в нашому магазині travy-sedniv.com.ua
Зозулинець – це багаторічна рослина із сімейства Орхідні. З латинського перекладу позначає, як «яєчко», таку назву сталося через будови бульб. Рослини відомо також за іншими назвами:
- кисільний корінь;
- зозулині сльози;
- дика орхідея.
Найчастіше зозулинець зростає в заболоченій або вологій місцевості на лісових галявинах, околицях лісу і біля річок. Цвіте червні-липні, насіння дозрівають у серпні.
Корисні властивості зозулинця
Для лікувальних цілей прийнято використовувати бульби зозулинця плямистого, які ще називають салеп. Він містить слиз, крохмаль, ефірну олію та інші речовини в невеликій кількості. Збір проводиться після цвітіння, що дозволяє зберегти всі його корисні властивості, а саме:
- Антисептичні.
- Знеболюючі.
- Заспокійливі.
- Ранозагоювальні.
- Протизапальні.
- Відхаркувальні.
Часто зозулинець рекомендують при різних проблемах сечостатевої системи чоловіків.
Що стосується протипоказань, то вони не відрізняються від більшості інших народних засобів:
- Не можна вживати дітям до 3 років.
- Наявність індивідуальної непереносимості, алергічні реакції.
- Не рекомендується одночасно приймати з іншими препаратами.
- Деякі частини рослина може викликати розлад кишечника.
- Не приймайте у великій дозуванні, є ризик, що це негативно позначиться на кровотворної функції.
Зозулинець: застосування
- Відвар при отруєннях та захворюваннях ШКТ. Залийте 1 ч. л. подрібненого кореня 200 мл гарячого молока або води. Залиште суміш на 30 хв. У результаті повинна вийти густа киселеподібна маса, яку потрібно застосовувати всередину 2 рази на день за півгодини до прийому їжі. Для пом'якшення смаку у готовий відвар можна додати трохи меду.
- Настій при проносах у дітей. Залийте 120 г кореня 500 мл води. Настоювати 1 ч. Давати настойку дітям щогодини по 1 ч. л.
- Приготування слизу. Розітріть бульби зозулинця в порошок і залийте водою (1: 100). Спочатку порошок розводять в 10 частинах води, потім додають решту рідина. Збовтуйте суміш протягом 15 хв до тих пір, поки не вийде густа однорідна маса. Готову слиз вживають 3 рази на день по 1 ч. л. під час їжі. Вона добре допомагає чоловікам при статевої дисфункції, при проносах і дизентерії. З приготовленого слизу можна робити клізми, додаючи відвар лляного насіння (1 ч. л. насіння льону на 1 ст. окропу).
- Загальнозміцнюючий напій. Змішайте 30 г кореня рослини, 30 г картопляного крохмалю, 100 г цукру. Додайте 30 мл води. Коли суміш стане схожою на густу сметану, влийте 1 ст. молока і поставте напій на повільний вогонь. Кип'ятіть суміш приблизно 5 — 10 хв. Готовий напій розливають по склянках, посипають корицею, гвоздикою або мускатним горіхом.
- Зовнішнє застосування. Подрібнений порошок змішайте з будь-яким жиром до утворення однорідної мазі. Отриману масу прикладають до хворого місця і обмотують стерильним бинтом. Засіб добре допомагає при наривах, виразках, зубного болю та алопеції.
- При лікуванні імпотенції. Залийте 2 ч. Л. кореня 1 ст. окропу. Поставте суміш на вогонь і варіть 10 хв на повільному вогні. Готовий відвар настоюється 30 хв, після його проціджують і п'ють 1/3 ст. 3 рази на день.
- При запаленні передміхурової залози. Подрібніть 100 г сухих квіток в порошок, залийте 1 л оливкової олії і настоюйте 2 тижні в темному і теплому місці. Після процідіть і приймайте при запаленні передміхурової залози по 1 ч. Л. 2 рази в день перед їдою.
Зозулинець - культивований.
Доставка
Замовлені в нашому магазині трави, чаї, збори та інші товари ви можете отримати поштою за допомогою служб доставки Нова Пошта, Укрпошта. Доставка всіх товарів здійснюється в Київ, Харків, Дніпро та інші міста України.
Не є лікарським засобом
Основні | |
---|---|
Розмір чайного листа | Крупнолистовий |
- Ціна: 350 ₴