Перстач біла - користь і шкода рослини
Перстач біла – це досить рідкісне лікарська рослина, яка володіє безліччю цілющих властивостей, за рахунок чого успішно застосовується в різних медикаментозних і профілактичних препаратах.
Перстач цвіте ніжними білими квітами і має відносно невисокий стебло, де розташовуються листя з п'яти пелюсток. При цьому рослина володіє досить значним кореневищем до 1 м в довжину.
Де росте
Це рослина живе на території Центральної та Східної Європи. Воно не любить надмірну спеку і мороз і росте в соснових і дубових лісах, на луках і узліссях. При цьому для її проростання вважається сприятливою сама різна за складом грунт. Це може бути земля з глиною, піском, чорноземом сухого або вологого характеру.
Зазначимо, що сьогодні зустріти перстач білу в природних умовах вкрай складно. Стрімкий розвиток лісових і сільськогосподарських угідь призводить до різкого скорочення даного рослинного виду. Саме тому в даний час багато намагаються розводити її в штучно створених умовах.
Чим корисна перстач
Перстач біла включає в себе безліч компонентів, які відрізняються своїми унікальними властивостями. Рослина багата на амінокислоти, мікроелементи, иридиоды, дубильні речовини, флавоноїди та інші складові. В її кореневій системі є рутин, в листі - кемпферол і ціанід. Але найбільш цінним компонентом перстачу білої вважається саме альбинин, який відрізняється тиреотропного активністю.
Властивості перстачу білою згідно з "Енциклопедії лікарських рослин"
- Нормалізує стан печінки, допомагає запобігти цироз або прискорити одужання після гепатиту;
- Відновлює роботу серцево-судинної системи, знижує тиск, нормалізує еластичність судин, приводить в норму кровотік;
- Надає протизапальну і антибактеріальну дію;
- Нормалізує ендокринні порушення, покращує обмін речовин;
- Нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, бореться з гастритом, виразковою хворобою, ентероколітом та іншими недугами ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
- Допомагає успішно боротися з ревматизмом, подагрою, гемороєм;
- Покращує загальне самопочуття, настрій і працездатність.
Найбільш часте застосування перстачу при проблемах з щитовидною залозою. Вона входить в більшість медичних препаратів, які створені для лікування паталогій і захворювання щитовидки.
Застосування перстачу білої в домашніх умовах:
В залежності від захворювання перстач білу використовують в самих різних лікарських формах:
- Настоянка на спирті або горілці
- У вигляді відвару
- Мазь
Протипоказання
Хоча перстач фактично не має жодних протипоказань, є ряд моментів, на які слід звернути увагу при її вживанні:
- Гіпотонія. Рослина здатна знижувати тиск і тому не рекомендується для вживання людям з даними недугою;
- Камені в нирках. Перстач біла виступає сечогінним засобом, що може призвести до больових відчуттів та іншим небажаним наслідком при наявності каменів у нирках;
- Індивідуальна непереносимість будь-якого з вхідних компонентів.
Перед застосуванням перстачу білої проконсультуйтеся з лікарем. Не займайтеся самолікуванням.
- Синюха - це багаторічна рослина з блакитними квітками різних відтінків. Наші прадіди використовували її як відхаркувальний засіб. Навіть самі застарілі бронхіти і туберкульоз, пневмонію та коклюш можна вилікувати за допомогою цієї рослини
- Здавна молоді сім'ї знали, що новонародженого обов'язково потрібно купати в зелені, щоб він ріс міцним і здоровим. Кожна трава була заговорена на здоров'я, щастя, добро, благополуччя. Розрізняли їх на «жіночі» і «чоловічі».