Цінність березової чаги для організму
Чага – це гриб, прорастающий виключно на березах. Хімічний склад березової чаги включає мідь, кальцій, марганець, калій, залізо, цинк, алюміній і деякі інші елементи. У ньому також є зольні з'єднання, а вони є життєво необхідними для людського організму. Гриб багатий на різні кислоти (масляна, мурашина, оцтова, щавлева), феноли і клітковину.
Чага має протимікробний та антисептичний вплив, а до її складу входять природні стимулятори. Завдяки вмісту птерина, гриб володіє протипухлинною дією. Органічні кислоти, що містяться в чаге, дозволяють застосовувати її для терапії і можуть привести в норму гідроксильні та водневі іони в людському тілі.
Корисні властивості березової чаги
Вченими встановлено, що чага березова робить позитивний вплив на людський організм. До корисних властивостей чаги відносяться:
- Прискорює метаболізм
- Нормалізує кишкову мікрофлору
- Сприяє лікуванню раку
- Прискорює затягування ран шлунка і дванадцятипалої кишки
- Зміцнює імунну систему
- Сприяє нормалізації функціонування дихальної і серцевої системи
- Нормалізує кишкову мікрофлору
- Стимулює кровообіг
- Стабілізує нервову систему і пульс
Крім цього, гриб чинить на організм сечогінну, протизапальну, знеболюючу, антимікробну та спазмолітичну дію.
Березовий чагу активно використовують при гастриті і для поліпшення загального стану онкохворих, застосовують при захворюваннях печінки або нирок, жовчного міхура.
Медикаменти, виготовлені на основі чаги, призначають при бронхітах, туберкульозі, ГРВІ або інших захворюваннях дихальної системи. Відвари з гриба можна застосовувати як проносне або кровоспинний засіб. Чага березова відрізняється настільки сильним впливом, що здатна навіть зупиняти зростання ракових клітин на початкових стадіях.
З допомогою березової чаги можна лікувати хвороби суглобів, зниження імунітету, різні шкірні захворювання і навіть порушення інтимного характеру. Гриб допомагає при пухлини гортані, оскільки з його допомогою зняти запалення, поліпшити дихання і позбутися осиплості голосу.
Способи застосування
Березовий чагу часто можна зустріти в складі лікарських препаратів, призначених для поліпшення обміну речовин і зниження цукру в крові. Також вона корисна для людей з серцевими захворюваннями, оскільки здатна стабілізувати артеріальний тиск і налагодити ритм серця.
Гриб можна застосовувати в якості самостійного ліки, а можна комбінувати з іншими лікарськими травами. Чага добре поєднується з такими рослинами, як:
- Звіробій
- Календула
- Аїр
- Подорожник
Для лікування органів шлунково-кишкового тракту і черевної порожнини рекомендується використовувати комбіноване ліки з чаги і деяких трав. Для цих цілей підійде:
- Полин (трава)
- Соснові бруньки
- Солодка (корінь)
- Шипшина (плоди)
- Деревій (трава)
Вышеперечисленные травы активно применяются в аюрведической медицине в качестве отдельных препаратов, но вместе с березовой чагой они оказывают положительное воздействие на желудочно-кишечный тракт.
Важно помнить, что злоупотребление данным грибом может быть вредно для здоровья. Запрещено лечение чагой во время беременности и кормления грудью. Так же не рекомендуется принимать его длительный период, в этом случае возможны побочные действия, такие, как расстройство пищеварения или повышенная возбудимость.
Перед застосуванням щоб уникнути ускладнень та порушення функцій внутрішніх органів проконсультуйтеся у свого лікаря.
- Синюха - це багаторічна рослина з блакитними квітками різних відтінків. Наші прадіди використовували її як відхаркувальний засіб. Навіть самі застарілі бронхіти і туберкульоз, пневмонію та коклюш можна вилікувати за допомогою цієї рослини
- Здавна молоді сім'ї знали, що новонародженого обов'язково потрібно купати в зелені, щоб він ріс міцним і здоровим. Кожна трава була заговорена на здоров'я, щастя, добро, благополуччя. Розрізняли їх на «жіночі» і «чоловічі».